|
 Veilige modus.
In bepaalde omstandigheden is het opstarten van de computer in veilige modus bijzonder interessant , bijvoorbeeld als het toestel besmet is met virussen of spyware, of als de computer vreemd doet na het plaatsen van een nieuw component. In normale omstandigheden bereik je veilige modus door tijdens het opstartproces herhaaldelijk op de F8 toets te drukken, helaas lukt dat niet altijd even goed. Maakt u regelmatig gebruik van veilige modus? Of lukt het u zelden of nooit veilige modus te bereiken door op de F8 toets te rammen? Dan hebben wij de ideale oplossing voor u! Door een kleine wijziging in het boot.ini bestand, kunt u veilige modus toevoegen aan het opstartmenu (bootmenu).
Om dit te doen klikt u met rechts op Deze computer en kies voor Eigenschappen.
 Eigenschappen deze computer.
In het dialoogvenster dat volgt, onder het tabblad Geavanceerd, klikt u op de knop Instellingen bij opstart- en herstelinstellingen.
 Geavanceerde opstartinstellingen.
In het volgende dialoogvenster klikt u op de knop Bewerken.
 Opstarten bewerken.
Kladblok opent het boot ini bestand. Hier ziet u enkele regels tekst staan. Selecteer de standaard opstartregel, bij gebruik van Windows XP professional ziet deze er zo uit:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NOEXECUTE=OPTIN
 Boot.ini bestand.
Kopieer en plak deze opstartregel onder de originele, en wijzig deze naar:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=”Veilige modus”/safeboot:minimal /sos /bootlog.
 Kopieer en plak de standaard opstartregel
 Gewijzigde opstartregel
Als alles goed is zou het boot.ini bestand er nu zo moeten uitzien :
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=”Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect /NoExecute=OptIn
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=”Veilige modus”/safeboot:minimal /sos /bootlog.
Sluit kladblok af, en sla de wijzigingen op door te bevestigen met JA. U bent klaar.
 Bevestig met ja.
Succes.
Naar boven Er heeft nog niemand een reactie geplaatst op dit artikel. |