Winst u dat u met Windows 7 en 8 een snelkoppeling 'overal zoeken' in de taakbalk plaatsen? Deze tip legt uit hoe u dat voor elkaar krijgt.
We gaan meteen met de deur in huis vallen. Voor Windows 7 gebruikers zal deze tip wellicht minder voordelen bieden dan bij de Windows 8 gebruikers. Gewoonweg omdat zei die met Windows 7 werken, over een startmenu beschikken waarmee de zoeken functie snel bereikbaar is, bovendien kan u zoeken in het startmenu. Voor hen die Windows 8 gebruiken is dat een ander verhaal. Als zei willen zoeken, moeten ze dat via de charmsbar doen en/of naar het metro-startscherm navigeren en de zoekopdracht typen. Voor die laatste groep biedt een snelkoppeling voor het overal zoeken in de taakbalk, uiteraard meer voordelen. Dit gezegd zijnde, onderstaande tip.
Snelkoppeling overal zoeken in de taakbalk (Windows7)
- Klik met rechts ergens op een lege plaats op het Bureaublad. In het menu dat opent klikt u achtereenvolgens op: Nieuw > Snelkoppeling.
- In het dialoogvenster dat volgt typt u volgende opdracht: %SystemRoot%explorer.exe search-ms:
- Klik op: Volgende.
- Geef de snelkoppeling een gepaste naam en klik op Voltooien.
- De snelkoppeling verschijnt nu op uw Bureaublad. Sleep de snelkoppeling naar de taakbalk en u bent klaar.
Indien u dat wenst kan u de snelkoppeling een icoontje geven.
- Klik met rechts op de snelkoppeling en kies voor Eigenschappen.
- In het dialoogvenster dat volgt selecteert u het tabblad Snelkoppeling en klik vervolgens op de knop: Ander Pictogram.
- Maak een keuze uit de lijst en bevestig met OK.
Snelkoppeling overal zoeken in de taakbalk (Windows8)
Om een snelkoppeling voor overal zoeken aan te maken in Windows8, is de werkwijze ietsje anders.
- Open Windows Verkenner (Windows-toets + E) en navigeer naar: C:\Users\<gebruikersnaam>\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar
- Klik met rechts ergens op een lege plaats in het rechtergedeelte van het Windows Verkenner dialoogvenster en kies in het menu voor: Nieuw > Snelkoppeling.
- Bij de volgende stap vult de volgende opdracht in: explorer.exe shell:::{2559a1f0-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}
- Klik op: Volgende
- Geef de snelkoppeling een gepaste naam (bv. zoeken).
- klik op: Voltooien.
Er verschijnt nu een (map) in de lijst van het Windows Verkenner venster waarmee u begonnen bent.
- Sleep de snelkoppeling naar de taakbalk en u bent klaar.
Succes!